Burcunuzu Doğru Şekilde Yazın

Astrolojik tahminlerde kafalangıç ​​noktası, çoğu kez burç olarak malum astrolojik haritadır. Grafiğin gerçek ve kızıllık bir şekilde çizilmesi önemlidir. Hatalı hükümlardan ve beyanlardan kaçınmak sinein sorgulamak ve doğruluğunu sabitleme buyurmak gerekir. Bu günlerde, elektronik beyin burçları çok yaygındır ve hatalara eğilimlidirler.

Bir burç edinmek dâhilin üç zemin girdi gereklidir - mevlit ahitı, mevlit zamanı ve tevellüt yeri. Veladet saatinin düzeltilmesi fakat uzman bir astrolog tarafından mimarilabilir. Bunun ciğerin, mevlit zamanında düzeltmeleri kabil kılmak karınin bazı geçmiş olayları zamanlamaları ile tespit etmesi gerekir. Kâh doğumun tün gerçekleştiği tarihler dair zekâ karışıklığı yaşanır. Eskiden, Hindistan'da haftanın gün doğumundan bir ahir sıra doğumuna denli sürdüğü düşünülüyordu. Savaş yıllarında saatler farklı dakika dilimleri derunin ileri tuzakındı. Bazı sene Vikram döneminde verilir. Bunların bilgisi bir astrolog ciğerin yaşamsal önem taşır. Bir astrolog, burcu manuel olarak tahmin etmekten bihaber olmamalıdır.

İki yapıt olmazsa gerçekleşemez. Biri ölçünlü efemeris ve başkası Raphael'in "Beyit Tabloları". Üç nizamı süreciyle, veladet saati ve tarihi midein gezegen boylamlarına ulaşılır. Gölge gezegen olan Rahu (Caput) kucakin yaklaşık boylam dikkate karşıır. Ketu (Cauda), değişik bir röfle gezegen, Rahu'nun konumuna çapraz olarak zıttır. Karmik gezegenler olarak da adlandırılırlar. Rahu-Ketu ekseni tahminlerde önemlidir. Astrolog, rastgele bir gezegenin sonuç davranış edip etmediğini not etmeyi unutmamalıdır. Retrograd bir gezegen, haritadaki yerleşimine demetlı olarak farklı özetlar verir.

'Ayanamsa' yahut presesyon da not edilmelidir. Efemeris, Sidereal veya Nirayana yöntemine dayanıyorsa, ayanamsa'nın çırefikalmasına lüzumlu yoktur. Arkası sıra, mevlit yerinin enlem ve Yükselen burç hesaplama boylamını belirleyin. Verilen vakit ölçün saatte ise domestik veladet saatini bulun. şans mevlit döneminı belirleme edin ve boylam karınin lüzumlu düzeltmeleri bünyen. Boylam batı yahut gün doğusu olur. Raphael'in tablolarından yükselen burcun (yükselen) zirvesini not geçirmek kucakin bu bilgiyi kullanın. Zirveyi hesaplamak karınin yeniden üç kuralını uygulayın. Tablolar hatta 10., 11. ve 12. evlerin kellelangıç ​​noktalarını da verir. Equal House sistemi izlenirse, yükselen ve 10'un çıbanlangıç ​​çizgileri yeterlidir. Tablolar Sayana veya Tropikal sistemdeki temellangıç ​​noktalarını verdiğinden, Nirayana veya Sidereal mirlangıç ​​noktalarını elde kılmak derunin ayanamsa çıailelmalıdır.

Ana harita hazırlandıktan sonra, doğumdaki 'dasa'nın dengesi, doğumdaki kocaoğlann boylamından hesaplanacaktır. Münteşir olarak izlenen sistem "Vimshottari" şu demek oluyor ki 120 senevi döngüdür. 'Dasa' kişinin varoluş hali yahut dirim koşulunun mahkeme kararı sürmesi medlulına hasılat. Hintli astrolog, doğumdaki iniş ve çıkışları bundan inceler. Batı'da yönlü astroloji uygulanmaktadır. Hintli astrolog ayrıca 'Gochara'yı yahut meri gezegen boylamlarını kullanır. Bunun haricinde, 'Ashtakavarga' (sekiz çağ) ile alay malay 'gochara'evet da mebdevurulur. Gayrı türetilmiş hesaplamalar ortada 'vargas', 'balas', 'arudha' vb. bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *